TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Dernekler Mevzuatı Eğitimleri Başladı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

STGM - TACSO işbirliğinde düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimlerinin ilki 9-10 Kasım'da Ankara'da gerçekleşti. Toplamda 386 başvurunun alındığı eğitimler Aralık - Mart dönemi boyunca Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılmaya devam edecek.

dernekler mevzuati eğitim fotoğrafı

Farklı illerden ve tematik alanlardan gelen 35 STÖ temsilcinin katıldığı eğitiminin ilk gününde STGM Hukuk Hattı Uzmanı Yasemin Öz dernekler için temel bilgileri aktardı. Öz bu kapsamda, kuruluş, genel kurul, bildirimler, üyelik işlemleri, şube, platform, üst birlik kurma, bağış yardım toplama konularına değindi. Eğitimin öğleden sonraki bölümünde Dernekler Dairesi Uzmanı Nazlı Belge katılımcıları denetim süreçleri konusunda bilgilendirdi ve dernekler dairesinden ve uzmanlarından nasıl faydalanabileceklerini aktardı.

dernekler mevzuati eğitim fotoğrafı

Mali ve idari konuların ele alındığı eğitimin ikinci gününde SMMM Ahmet Mısır, gelir giderlerin kayıt altına alınması, vergi işlemleri, derneklerde istihdam ve iktisadi işletme konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Eğitimin son oturumunda ise STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut güncel durumda ve OHAL kapsamında örgütlenme hakkına değinerek dernekler için önerilerde bulundu.

Bir sonraki eğitim 9-10 Aralık'ta Ankara'da kuruluş aşamasındaki derneklerin katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.