TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Dernek ve Vakıflar için İktisadi İşletme Yönetimi Sık Sorulan Sorular Bilgi Notu

Güncelleme Tarihi 22.09.2020
Finansal sürdürülebilirliği sağlamak, dünyanın her yerinde sivil toplum örgütlerinin temel isteği ve ihtiyacı… Sivil toplum örgütlerinin kaynak geliştirme çalışmaları içinde iktisadi işletme ise sıkça başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. STÖ’ler bağış, aidat toplama gibi çalışmaları yetersiz kaldığında ihtiyaç duydukları geliri elde etmek için ticari işletme kurma yolunu tercih edebiliyorlar.
 
Peki, iktisadi işletme nedir? Hangi mevzuata tabidir? İktisadi işletme kurmak için neler gerekir? Bu ve benzer soruların yanıtlarını bir bilgi notunda toparladık. 
 
Dernek ve vakıfların kaynak geliştirme çalışmaları içerisinde yer alan iktisadi işletmelere ilişkin sık sorulan soruların yer aldığı bu bilgi notu aracılığıyla, iktisadi işletmelerin kuruluş adımları, hangi mevzuata bağlı olduğu, ödemekle yükümlü olduğu vergiler ve ücretler ve iktisadi işletme yürütürken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Bilgi notu için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.