TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Denizli Otizm Derneği Birlikte Yaz Kulübü Sona Erdi

Güncelleme Tarihi 06.08.2019

Denizli'de engelli hakları alanında çalışma yürüten ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından Denizli Otizm Derneği'nin tersine kaynaştırma uygulaması yaptığı "Birlikte Yaz Kulübü" geçtiğimiz hafta sona erdi. 

30 çocuğun Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde düzenlenen Birlikte Yaz Kulübü, Denizli Otizm Derneği Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik’in danışmanlığında ve gönüllülerin desteğiyle, 1 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Akademi’de düzenlenen yaz kulübünün çalışmalarında 10 öğretmen ve 12 yardımcı öğretmen görev aldı.

Birlikte Yaz Kulübü aracılığıyla çocukların birlikte yaşamayı, öğrenmeyi ve eğlenmeyi  deneyimlediğini söyleyen  DOD Eğitim Koordinatörü Burcu Bilik "Dernek olarak çocuk katılımının sağlandığı ortamları oluşturmak bizim için çok önemli. Okul öncesinden başlayarak hayatın her alanında kaynaştırmayı savunuyoruz. Yaz kulübümüzde bütün çocuklarımız birlikte yaşamı, öğrenmeyi ve eğlenmeyi deneyimlediler. Öğretmenlerimiz ve yardımcı öğretmenlerimiz de farklı gelişim gösteren çocuklarla çalışma şansına sahip oldular. Ailelerimiz de nefes aldı. Herkesin gelişimine katkı sağlayan bir ortam sağladığımız için mutluyuz." diye konuştu.

Bilik konuşmasında yaz kulubünde kendilerine destek veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a, Engelsiz Yaşam Akademisi Müdürü Mevlüt Arman ve Atlı Spor Kulübü kurcusu Tamer Tekin'e teşekkür ederken,  "Disiplinler arası işbirliğine çok önem veriyoruz. Yaz kulübüne katılan DOD ekibi ve gönülleri arasında özel eğitimciler, çocuk gelişimciler, beden eğitimciler, sınıf öğretmenleri ve otizmli çocuklarımızla birebir ilgilenen yardımcı öğretmenlerimiz vardı. Yardımcı öğretmenlerimizin bir bölümü Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişmi ve Eğitimi ile Özel Eğitim Bölümlerinden geldiler. Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Uluslarararısı Çocuk Merkezi tarafından yürütülen küçük hibe programı Mikro Fon kapsamında almaya hak kazandığımız Hayat Birlikte Güzel projemiz kapsamında Sanat ve Müzik Dans Atölyeleri de yaptık. Ayrıca bir yıldan beri yararlanıcıları arasında yer aldığımız, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı sayesinde derneğimizin eğitim ve iletişim kapasitesi  çok arttı. Birlikte Yaz Kulübü’ne ve otizmli bireylerin insan hak ve onuruna uygun yaşam sürmesi için göstediğimiz çabaya destek veren bütün kurumlara ve kişilere çok ama çok teşekkür ederiz. Sonuçta hayat birlikte daha güzel…"dedi. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.