Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Denizli’den Muğla ve Aydın STK’larına dayanışma çağrısı

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Etiketler: Denizli Sivil Toplum Kuruluşları Gelişme Platformu
Denizli’den Muğla ve Aydın STK’larına dayanışma çağrısı

Denizli Sivil Toplum Kuruluşları Gelişme Platformu (DESGEP) ve STGM, Muğla ve Aydın’da  sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Muğla’da İskender Alper Konak Altı Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilen  tanışma toplantısına Muğla’dan yaklaşık 20 STK temsilcisi katıldı. Aydın Sivil Toplum Oluşum Platformu’nun (ASTO) desteği ile Aydın Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısına ise kadın, çevre, eğitim, kültür konularında çalışan örgütler, yerel dernek ve odalardan yaklaşık 50 temsilci katıldı.

STGM adına söz alan Koordinatör Sunay Demircan, Denizli Yerel Destek Merkezi’nin  Denizli ve bölge illerdeki STK’lara  proje hazırlama ve uygulama, stratejik planlama, iletişim, kampanya, sivil ağ oluşturma ve güçlendirme  gibi konularda destek  vereceğini belirterek Muğla ve Aydın’daki STK’ları Denizli Yerel Destek Merkezi’ ne davet etti.

DESGEP adına söz alan Mehmet Yüksel ise DESGEP’in  amacının STGM’nin ilkeleri ve amaçları ile birebir örtüştüğünü söyleyerek, Denizli ve çevre illerdeki STK’ların kapasitelerinin geliştirilmesinin kendileri  için önemli olduğunu vurguladı.


Aydın ve Muğla STK’ları destek ihtiyacı hissettikleri konuları şöyle sıraladı: Proje hazırlama ve uygulama, kadın konusunda  yapılacak  çalışmalar, bölgede aynı alanda faaliyetlerini sürdüren benzer STK’lar ile bir araya gelme ve ortak çalışma yapma, deneyim paylaşımı, kooperatifçilik eğitimi, stratejik planlama, kampanya oluşturma ve yürütme.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.