TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Demokratik Katılım Projesi Brüksel Çalışma Ziyareti

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

“Demokratik Katılımın Güçlendirilmesi için Türkiye ve Avrupa’dan İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması” projesi kapsamında sivil toplum örgütü temsilcileri Brüksel’e çalışma ziyaretlerinde bulundu.  

STGM’nin ECAS ortaklığı ile Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında yürütülen Demokratik Katılım projesinin çalışma ziyareti etkinliği 24-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti.

Sivil toplum örgütü temsilcileri ve kamu kurum ve kuruluşlarından uzmanlarla gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği ziyaret edildi. Sayın Büyükelçi Selim Yenel’in kabul ettiği heyet AB-Türkiye ilişkileri hakkında bilgi edinme fırsatı bularak sivil toplum deneyimlerini aktardı.

Diğer bir ziyaret Avrupa Birliği Komşuluk İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Türkiye Masası Şefi Patrick Paquet’yi ziyaret eden heyet bu kez AB-Türkiye ilişkilerini diğer tarafın gözünden değerlendirme fırsatı buldu.

ECAS tarafından gerçekleştirilen savunuculuk ve hibe sunumlarının yanında örgütler Brüksel’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütü ve ağları temsilcileri Friends of the Earth Europe, PICUM, International Federation for Spina Bifida and Hydrocephalus, Eurochild, European Movement International, Demeter International toplu olarak ve birebir görüşme fırsatı yakaladı. 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.