TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı Küresel Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) Hibe Programı yeni teklif çağrısı yayınlandı. Başvurular için son tarih 21 Aralık 2018, Brüksel saatiyle 12:00.

Demokrasi ve insan haklarının sivil toplum girişimleri aracılığıyla yaygınlaştırılmasını amaçlayan ve bir Avrupa Birliği programı olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA-EIDHR) başvuru çağrısı yayınlandı.  

EuropeAid/161054/DH/ACT/Multi referans numarasıyla başvuruya açılan DİHAA hibeleri için kavramsal notların 21 Aralık 2018 günü teslim edilmesi sonrasında değerlendirme süreci
başlayacak. Hibe programına başvurular İngilizce, Fransız ve İspanyolca olarak yapılabilecek.

DİHAA yeni dönem çağrısı kapsamında hedef olarak belirlenen başlıklar şöyle; 

  • Ayrımcılığa uğrayan LGBTİ’lerin hakları alanında çalışan sivil toplum örgütleri ve hak savunucularının,
  • Küresel alanda idam cezasının kaldırılması yönünde yürütülen sivil toplum faaliyetlerinin,
  • Dijital teknolojiler yardımıyla aktivizm ve katılımcılığın desteklenmesi.

Hibe kapsamında toplamda 22 milyon Avro destek verilmesi planlanıyor. DİHAA yeni dönem başvurularının ayrıntıları için buraya tıklayarak  İngilizce dilinde yayınlanan Başvuru Rehberi’ne ve ilgili tüm dokümanlara ulaşabilirsiniz.

Teklif çağrısı ve başvuruya ilişkin sorular, kavramsal notun iletilmesi için son başvuru tarihinden 21 gün öncesine dek EuropeAid-161054@ec.europa.eu e-posta adresine iletilebilir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.