TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Curators of Sweden İn İstanbul Etkinliği

Güncelleme Tarihi 14.05.2015

İstanbul İsveç Başkonoslosluğu 18 Mayıs 2015 tarihinde Curators of Sweden girişimine dikkat çekmek üzere Konsolosluk’ta bir panel gerçekleştiriyor. 

İsveç Enstitüsü ve Visit Sweden kurumları ‘Curators of Sweden’ isimli sosyal medya kampanyasını 2011 yılında başlattı. Kampanyanın ana konsepti İsveç resmi Twitter hesabının her hafta farklı sözcüler, daha doğrusu küratörler tarafından yönetilmesi.

Proje, İsveç’in resmi Twitter hesabını @Sweden  her hafta yönetilmesi üzere yeni bir İsveç vatandaşına sunuyor, amaç İsveç’te yaşayan kişiler arasında ki çeşitlişiği, farklı kişilikleri ve bakış açılarını göstermek; kısacası Curators of Sweden uygulamasıyla vatandaşlar düşüncelerini dile getirebiliyor.

İstanbul İsveç Başkonoslosluğu 18 Mayıs 2015 tarihinde Curators of Sweden girişimine dikkat çekmek üzere Konsolosluk’ta bir panel gerçekleştirmeyi hedefliyor. 18 Mayıs’da gerçekleşecek panel için İsveç enstitüsünden iki temsilci ve kuratörlerden Marcin de Kaminski projeyi anlatmak ve tartışmak üzere katılacak.

Bizim amacımız bu uygulamayi Türkiyede tanıtarak farkındalığı artırmak ve Isveçte edinilen deneyimi ve sonuçlarını tartışarak Türkiye’de benzer bır çalışmanın uygulunabilirliğini tartışmak. Değinmek istediğimiz bir diğer konu ise sosyal medyanın hayatımızdaki etkisi  için sosyal medyanın şefafflığı ve bu uygulamanın aslında bir demokratikleşme aracı olarak da benimsenme olasılığı.

http://curatorsofsweden.com/about/ sitesinden küratörler ile ilgili bilgileri görebilirsiniz. 

Katılım için mutlaka Lcv yapılması gerekmektedir!

Lcv İçin

Didem Özalp

Event.istanbul@gov.se

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.