TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

COVID-19'a Acil Müdahale: Sivil Toplumun Uygulamaları, Dersleri ve İhtiyaçları Hakkında Bölgesel Çevrimiçi Toplantı

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
TACSO 3 (Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı – IPA – Ülkelerinde Sivil Toplum Kuruluşları için Teknik Destek Projesi) ilk çevrimiçi bölgesel buluşmasını 2-4 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında gerçekleştirecek. Etkinlik 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşen üç yarım günlük oturumdan oluşacak.  Etkinlik Batı Balkanlar'da ve Türkiye'de pandemiye aktif olarak yanıt üreten sivil toplum örgütlerini hedefliyor. 
Sivil toplum örgütlerinin genel olarak acil durum müdahalesi hakkında bilgi edinmelerini ve deneyim alışverişinde bulunmalarını hedefleyen etkinliğin çalışma dili İngilizce.
Çevrimiçi toplantıların ilk gününde acil müdahale konusundaki küresel deneyimini paylaşmak üzere acil müdahale uzmanı Mia Vukojeviç etkinliğe konuk olacak. Etkinliğin ikinci gününde IRIS Network Program Yöneticisi Jelena Andelic ve TUSEV Genel Sekreteri Rana Kotan COVID-19'un Batı Balkanlar ve Türkiye'deki sivil topluma etkileri üzerine olan araştırmalarını sunacak. Üçüncü ve son gün ise STÖ'lere kapasite güçlendirme  ve ağ oluşturma fırsatı sunmak üzere  TASCO3 ekibinden Emina Nuredinoska sunuş yapacak. 

Etkinlikle ilgilenenler kayıt formunu 28 Mayıs 2020 Perşembe gününe kadar doldurabilirler.

Kaynak:http://tacso.eu/call-for-participants-emergency-response-to-covid-19-regional-online-meet-up-on-practices-lessons-and-needs-of-civil-society-deadline-thursday-may-28-2020/

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.