TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

COVID-19 Pandemisinde HIV ile Yaşayan Bireylere İlişkin Hazırlanan Ankete Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 23.06.2020

Kırmızı Kurdele İstanbul ve Pozitif Yaşam Derneği, Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgını sırasında HIV ile yaşayan bireylerin yaşadıklarını izlemek için bir anket çalışması başlattı. 

Derneğin anket çalışmasına katılmak için lütfen tıklayınız.

Derneğin açıklaması ise şöyle; 

Yakından takip ettiğiniz gibi COVID-19 pandemisinin ilk günlerinden itibaren sadece HIV ile sınırlı kalmayan, başta HIV ile yaşayan bireylerin olmak üzere toplumun tamamımın doğru, bilimsel, güvenilir bilgiyle buluşmasını hedefleyen yayınlar yaptık.
 
Yine aynı kapsamda verdiğimiz danışmanlıklarda, bir pandemi sebebi olarak hayatlarımıza girişiyle birlikte her şeyi derinden etkileyen ve alışkın olduğumuz gündelik düzeni tamamen değiştiren Koronavirüs'ün HIV ile yaşayan bireylerin hayatlarına olumsuz etkilerini dinledik, deneyimledik. Bu bağlamda, Koronavirüs'ün HIV ile yaşayan bireylerin hayatlarına ve geleceklerine etkilerini ölçmek ve gerçek muhataplardan gelen verilere dayalı olarak kamuoyu oluşturmak istiyoruz.
 
Amacı, Türkiye'de yeni tip Koronavirüs salgını sırasında HIV ile yaşayan bireylerin yaşadıklarına dair olarak toplanan verilerin analizi sayesinde, COVID-19 ve sebep olduklarının etkilerine dair daha net bir fikir elde edebilmek ve bu bilgiyi tüm paydaşlar, ilgili STK'lar ile paylaşarak, sıkıntılara dikkat çekmek olan, toplamda 2 dakikadan daha fazla vakit almayacak bu ankete katılımınız yani önemsediğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
 
Hazırlama aşamasında Pozitif Yaşam Derneği'den arkadaşlarımızın da destek verdiği ankete katılmak için görsele ya da buraya tıklayabilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.