TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

COVID-19 Karşı Dayanışma 'Yurttaş Dayanışma Ağı'yla Büyüyor

Güncelleme Tarihi 23.04.2020
Türkiye’nin farklı kentlerinden yurttaşlar biraraya gelerek, COVID-19 pandemisinde alınan önlemler sonucunda başta işini kaybeden veya işini yapamaz hale gelen kişiler olmak üzere ihtiyaç sahipleriyle dayanışmak üzere Yurttaş Dayanışma Ağı'nı hayata geçirdi. 
 
Pandemi önlemleriyle birlikte daha da artan sorunları görünür kılmak ve buradan hareketle dayanışmayı örgütlemek üzere biraraya gelen Ağ üyeleri, salgına karşı ülke çapında sunulan kamu desteklerini ve kurulan gönüllü dayanışmaları bir arada görmek üzere bir ağ haritası da oluşturdu.
 
 
Yurttaş Dayanışma Ağı Haritası adı verilen bu çalışmayla kamusal destekler ile kurulan dayanışmalar; il, ilçe ve mahalle bazlı olacak şekilde farklı düzeylerde katmanlanıyor ve her birinin kapsamı, niteliği, türü, hedef grubu ve iletişim bilgileri listelenerek tek tek sıralanıyor.
 
Ağ çalışması salgın kapsamında alınan önlemler doğrultusunda “Pandemiye Karşı Yurttaş Dayanışması: Politik Hat ve Talepler” başlığıyla da bir metin yayınladı. 
 
 
Ağ'ın çalışmalarını https://yurttasdayanismaagi.org/ adresinden takip edebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.