TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

COVID-19 Hastalığı ve/veya Karantina Süreci Sonrası İçin Bazı İpuçları El Kitabı

Güncelleme Tarihi 06.05.2020

Herkes İçin Ruh sağlığı Derneği, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ve karantina süreci sonrası kişilere psikolojik destek amacıyla bir bilgi notu hazırladı.

Koronavirüs gibi salgınlarda hasta olma ve karantinaya alınmanın kişileri psikolojik olarak olumsuz etkilediği bilgisi verilirken, zorlu duruma uyum sağlamak ve tepki vermek için farklı davranabileceği not edildi. 
 
Salgın dönemlerinde kişilerin tükenmişlik, yoğun olumsuz duygular, stres, öfke sorunları gibi psikolojik problemler yaşayabileceğinin aktarıldığı notta, psikolojik olarak desteğin önemli olduğu ve aksi durumlarda travma sonrası stres bozukluğu yaşanabileceği bilgisi aktarıldı. Notta karantina sonrası kişilerin yapabilecekleri de paylaşıldı. 
 
Bilgi notunun tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 
 
*Herkes İçin Ruh Sağlığı Derneği, Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarındandır. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.