Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Çocuk İstismarına Dur De Çalıştayı Sonuç Raporu

Güncelleme Tarihi 19.07.2016

26 Mayıs 2016 tarihinde, Nirengi Derneği tarafından Arbella Makarna katkılarıyla, Çok Geç Olmadan Çocuk İstismarına Dur De! konulu bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda, öncelikle çocuk ihmal ve istismarı alanında çalışan paydaşların bir araya gelmesi hedefendi. Ek olarak, ilgili paydaşların bu konuda koruyucu- önleyici ve etkin müdahale-destek için sürdürülebilir şekilde koordineli çalışmak konusunda bir sistem geliştirmek üzere görüş-alışverişinde bulunmaları sağlandı. 

çocuk istismarına durde logo

İlgili çalıştayın raporunu ekte bulabilirsiniz. Raporda, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Nirengi Derneği Programlar Koordinatörü Zeynep M. Türkmen Sanduvac’ın açılış konuşması ve ardından sırasıyla panelistlerin konuşmaları, senaryo çalışması, Çocuk istimarında okul temelli erken uyarı ve etkim müdahale modülü tanıtım sunumu, atölye çalışmaları ve sonuç yazısı yer almaktadır. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.