Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Cinsiyet Geçiş Kılavuzu - SPoD

Güncelleme Tarihi 05.06.2017

Trans kadın ve erkeklerin geçiş sürecine yönelik bilgi vermeyi amaçlayan bu yayın; SPoD 'un 2013 yılından beri devam ettirdiği trans grup terapisi toplantılarının ve danışmanlık hizmetinin bir devamı niteliğinde hazırlandı.

spod cinsiyet geçiş kılavuzu kapakKitapçık boyutlarında 40 sayfadan oluşan yayında; LGBTİ temel kavramlara,aile-okul-sosyal çevre odağında açılma sürecine, cinsiyet geçiş sürecinin nasıl başlatabileceğine, hastane sürecine, hukuki sürece dair bilgi veriliyor.

Eğitim,çalışma hayatı ve Türkiye hapishanelerindeki cinsiyet geçiş sürecinin ele alındığı bu yayında, trans kadın ve erkeklerin ve ailelerinin deneyimlerine yer veriliyor.

Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu İnsan Hakları Fonu ve Sivil Düşün AB Programı kapsamında, Avrupa Birliği desteği ile hazırlananan yayın, basılı olarak SPoD ofisinden temin edilebileceği gibi, www.spod.org.tr üzerinden yayınlar bölümünden 
online erişim sağlayabilirsiniz.Eğer yayının kurumunuza gönderilmesini rica ediyorsanız lütfen e-posta ya da telefon yoluyla bize ulaşın.

Cinsel sağlık, psikolojik destek, cinsiyet geçiş süreci, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, açılma zorlukları, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim tabanlı şiddet ve ayrımcılık konularında; 0850 888 5428 / 0850 888 LGBT numarası üzerinden danışma hattımızı hafta içi her gün (resmi tatiller hariç) 13.00-19.00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Ayrıca; danisma@spod.org.tr adresine sorularınızı iletebilirsiniz.

SPoD Yayınlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.