Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nden Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele Paneli

Güncelleme Tarihi 11.10.2018

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin uluslararası bir kampanya olan #FootballPeople kapsamında düzenlediği, “Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele: Davalar ve Güncel Gelişmeler” Paneli ve Kitap Lansmanı 16 Ekim’de Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Panelin moderatörlüğü Emir Güney tarafından yapılacak ve Av. Aysu Melis Bağlan, Hilal Esmer ve Dr. Öğr. İdil Elveriş konuşmacı olarak katılacak. 

Program şöyle; 

18:30-20:00

Panel: Futbolda Cinsel Şiddetle Mücadele: Davalar ve Güncel Gelişmeler

Moderatör: Emir Güney

Av. Aysu Melis Bağlan – ‘Tarafsız’ ve ‘bağımsız’ bir hayal: Spor hukuku

Hilal Esmer –  Sporda cinsel şiddet meselelerine CŞMD’nin bakış açısı

Dr. Öğr. Üyesi İdil Elveriş –  CŞMD tarafından takip edilen davalar

20:00-21:00 

Kitap Lansmanı: Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyumu Kitabı

Etkinlik ücretsizdir, buradan kayıt yaptırabilirsiniz: http://scm.khas.edu.tr

Futboldaki ayrımcılığa karşı eşitliği savunan uluslararası bir ağ olan Fare Network’ün her yıl Ekim ayında düzenlediği #FootballPeople hareketine üçüncü kez katılan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği; geçtiğimiz yıllarda, futbolda kadın ve LGBTİ+ görünürlüğünü artırmak, cinsiyetçilik, homofobi ve cinsel şiddete dair sessizliği kırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla #FutboldaCinsiyetçiliğeSon ve #FutbolHerkesİçindir hashtagleriyle sosyal medya kampanyaları düzenlemişti.

2016 yılından bu yana futbolda “erkek” olmayanlara yönelik üretilen ayrımcılık ve cinsel şiddet söylemlerine karşı suç duyurularında bulunan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği açılan davaları takip ediyor ve kampanyalar yürütüyor.  

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.