Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik için Görsel Havuzuna Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

Toplumda cinsel şiddetle ilgili oluşmuş yanlış algı ve inanışların değişmesine ve medya dilinin dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla “Dilimizi Dönüştürüyoruz: Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Habercilik” adlı bir proje gerçekleştiren Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet içerikli haberlerde kullanılmak üzere güçlendirici görsellerin yer alacağı bir görsel havuz oluşturmak için destek çağrısında bulundu.

"Öyle Değil Böyle" projesi kapsamında cinsel şiddet haberlerinde hak temelli habercilik anlayışı ile yazılmış metinler üretmesi için atölyeler düzenleyen Dernek, haberlerde kullanılmak üzere doğru mesaj veren ve güçlendirici görseller içeren fotoğrafları kendileriyle paylaşılmasını rica ediyor. Görsel havuza katkı sunmak isteyenler 17 Eylül 2018 tarihine kadar gulnaz.bingol@gmail.com adresine fotoğraflarını gönderebilirler.

Fotoğraflariçin kategoriler şöyle;
 
– Genel plan eylemlerden görüntüler
 
– Yakın plan lolipop ve döviz çekimleri
 
– Pankartlar
 
– Basın açıklamaları fotoğrafları
 
– Bina fotoğrafları: Hastane, Kampüs, Lise, İlkokul anonim görselleri, Adliye, Savcılık gibi devlet kurumları,
 
– Dijital şiddeti vurgulayıcı bilgisayar ve klavye fotoğrafları
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.