TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Cinsel İstismardan Etkilenen Erkek Çocuklarına Yönelik Bakım Raporu

Güncelleme Tarihi 21.05.2019

Hayat Sende Derneği'nin Türkiye'den ilk ve tek üye olarak katılım sağladığı Family for Every Child Ağı tarafından hazırlanan “Cinsel İstismardan Etkilenen Erkek Çocuklarına Yönelik Bakım Raporu” İngilizce, İspanyolca, Arapça ve Rusça dillerinde yayınlandı. Raporda özellikle erkek çocukların istismar için savunmasız kaldığı durumlar, göz ardı edilen gerçekler ve öneriler yer alıyor.

Family for Every Child Ağı’ nın yayınladığı araştırma raporuna göre erkek çocukları direk olarak aile üyelerinin ihmal, istismar, kendini teşhir etme veya pornografik içerik izletmeye zorlama eylemlerinin sonucunda veya aile üyelerinin direk olmayan bir eylemi sonucunda; çocukları riskli çevrelere karşı koruyacak önlemi almadıkları için istismara uğruyorlar. Ailelerin çocuklarını istismardan koruyamamalarının altında yoksulluk, tabular ve cinsiyet ve cinsellikle ilgili tutumlar yer alıyor.

İlgili rapor ile alakalı Hayat Sende'nin hazırlanmış olduğu Türkçe blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.