TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Cihan - 01.07.2011

Güncelleme Tarihi 05.10.2011

STGM: Bizsiz Sivil Anayasa Olmaz

STGM demokratik bir Türkiye için eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı ve ekolojik bir anayasa istedi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi demokratik bir Türkiye için eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı ve ekolojik bir anayasa istedi.

Şehri Saray Apart Otel'de düzenlenen basın toplantısında STGM'ler adına basın açıklamasını yapan Çiğdem Akça, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yaptığı çağrıda, "Bizsiz sivil anayasa olmaz. " dedi.

STGM Derneği'nin Türkiye'de örgütlenme özgürlüğünün desteklenmesi ve sivil toplumun kapasitesinin güçlendirilmesi için 2005'ten buyana faaliyet gösterdiğini hatırlatan Akça, Türkiye'nin yedi bölgesinde 300'den fazla sivil toplum örgütünün desteğiyle 'anayasa yapım sürecine katılım' konulu toplantıları düzenlediklerini belirtti.

Bu organizasyonların sonuçlarını 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde Ankara'da tertipleyecekleri Sivil Sesler Festivali'nde karar alıcılarla paylaşacaklarını vurgulayan Akça, "150'e yakın sivil toplum örgütü temsilcisinin katılması beklenen Sivil Sesler Feativali, 'karar alma süreçlerine eşit katılım hakkı talep eden' kampanyanın ilk adımını oluşturuyor. "diye konuştu. Toplantıya STGM'yi oluşturan kurum temsilcileri katıldı.

(Cihan Haber Ajansı) 01.07.2011 12:55 [2835856]

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.