TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi Dijital Erişime Açıldı

Güncelleme Tarihi 23.04.2020

Birlikte yaşamın ve barış kültürünün inşasını desteklemek hedefiyle çalışma yürüten beraberce Derneği, Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’ni dijital erişime ve katkıya açtı.

Derneğin, HATIRLA! projesi dahilinde hazırladığı arşivde, Türkiye'den ve Türkiye dışından hafıza ve vicdan mekânları hakkında çeşitli bilgilere erişebilecek.

Dijital haritayla birlikte, Meksika’dan Almanya’ya, Ermenistan’dan Türkiye’ye dünyanın farklı yerlerindeki müzeler, anıtlar ve alanlar ziyaret edilebiliyor. Ayrıca ziyaretçiler de arşive yeni içerikler ekleyebiliyor.

 
 
Dernek açıklamasında şöyle dedi: 
 
"Dünyanın dört bir yanına dağılmış müzeleri, anıtları, alanları, anlatılmayan tarihlerin hatıralarını, felaket ve kıyımların merkezleri olarak kör noktaları ve beraberce yaşamın imkanına dair ilham verici umutvar hikayeleri bu arşivde bulacaksınız. Büyüyen Hafıza ve Umutvar Arşivi’nde ziyaretçilerin görsel ve tanıklık eklemelerine olanak
sağlayan altyapının yanı sıra herkesi arşive yeni içerik eklemeye davet ediyoruz."
 
Umudu büyütmek için hazırlanan haritaya erişmek için www.beraberce.org.tr/hatirla/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Arşive dair tüm sorularınız, görüşleriniz ve arşive yeni yazılar iletmek için arsiv@beraberce.org.tr ya da info@beraberce.org.tr adresine yazabilirsiniz.
 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.