TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Burç Gazetesi - 01.12.2007

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

Kamu ile sivil toplum arasındaki işbirliğini geliştirmek için çalışıyoruz

Avrupa Komisyonu Sivil Toplum Kurumsal Yapılandırma Daire Başkanı Michael Voegel, Türkiye’de sivil toplum ve kamu kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını  söyledi.

Voegel, Eskişehir’de Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin(STGM)açılışında yaptığı konuşmada, kentteki sivil faaliyetlerden etkilendiğini; STG’nin kurulmasıyla sivil toplum kuruluşlarının etkinliğinin daha da artacağını belirtti.

STGM projesinin eş finansmanını Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’nun  sağladığını ifade eden Voegel, şöyle konuştu: “Asıl önemli olan projenin finansmanı değil, bunun yerel bir girişim olmasıdır. STGM’lerin açılmasını sağlayanlar sivil toplum kuruluşlarıdır. Bu projenin gerçekleşmesi için gereken en önemli unsur yerel girişimlerdir. Kentte, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları arasında sıkı bir işbirliği olduğunu gördüm. Bu işbirliğinin Türkiye’ye model olacağını umut ediyorum. Kentteki işbirliği Türkiye’ye yaygınlaşmalıdır. Türkiye’de sivil toplum ve kamu kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz.”

STGM Başkanı Levent Korkut ise sivil toplum kuruluşlarındaki inancın, bu kuruluşları daha iyi yerlere getirdiğini; sivil toplumların başarısının demokrasinin başarısı olduğunu söyledi.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.