TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

BİRLİKTE Faydalanıcıları Dünden Bugüne Engellilik Konferansı'nda

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Engellilik Araştırmaları – Dünden Bugüne Engellilik Konferansı 15-16 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Konferansta Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği, Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği de sunumları ve posterleriyle yer alacak. 

 
İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği konferansa poster sunumu, sözlü bildiri ve panelist olarak katkı sunacak. Dernek 15 Kasım Perşembe günü 15.00-15.30 arasında "Farkındalık Yaratmada Sanatın Rolü" başlığında poster sunumu yapacak. Yine aynı gün 17.00-17.15 aralığında ise “İED’in İşitme Engellilerin Erişilebilirliği ile İlgili Çalışmaları” başığında sözlü bildiri sunulacak. 
 
BİRLİKTE yararlanıcılarının da katılacağı oturum ise 16 Kasım Cuma günü 15.30-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Boğaziçi Üniversitesi'nden Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı Direktörü Engin Yılmaz'ın moderatörlüğünde ve "Türkiye’de Engellilik Hareketi (2000 sonrasında örgütlenmeler: ortaya çıkış nedenleri, yapılanlar, bundan sonrası…) " başlığında gerçekleşecek penelin konuşmacıları şöyle; 
 
  • Süleyman AKBULUT - Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği-TOHAD
  • Ergin GÜNGÖR - Otizm Dernekleri Federasyonu-ODFED ve Otizm Derneği-ODER
  • Emre TAŞGIN -Eğitimde Görme Engelliler Derneği-EGED
  • Beyza ÜNAL - Engelli Kadın Derneği-ENGKAD
  • Onur CANTİMUR - İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği-İED
 
Konferansa dinleyici olarak katılım ücretsizdir. 
 
İstanbul Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü ortaklığıyla  düzenlenen konferansın tam programına http://engellilikarastirmalari.istanbul.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.