TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi 'Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı'nı Hayata Geçiriyor

Güncelleme Tarihi 03.06.2020
Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi, sivil toplum örgütlerinin COVID-19 salgını etkisiyle gelişen ihtiyaçlarını desteklemeye yönelik "Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı"nı hayata geçiriyor. Programa 14 Haziran 2020 saat 18:00'e kadar başvuru yapılabilecek.
 
Çevrim İçi Çalışmalar İçin STÖ Destek Programı, koronavirüs salgınının dünyada ve Türkiye'deki sivil toplum alanına etkisi üzerine bir tartışma yürütmeyi ve bunun yanı sıra yeni koşullarda çevirim içi araçlarla çalışmalarına devam etmek isteyen sivil toplum örgütleri için katılımcı yöntemlerle çevirim içi araçların kullanımına yönelik bilgi ve becerilerin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Dört çevrimiçi buluşmadan oluşan programda, buluşmaların her birinde farklı yöntem ve araçlara yer verilerek katılımcıların çevrim içi deneyimlerinin çeşitlendirilmesi de hedefleniyor. Ücretsiz olan program, hak temelli çalışma yürüten sivil toplum örgütleri ve tüzel kişiliği olmayan sivil girişimlerde (STÖ'lerde) aktif olarak yer alan kişilerin katılımına açık olarak düzenlenecek. 
 
Buluşma takvimi şöyle,
 
1. Buluşma:  22 Haziran 2020,  Pazartesi 19:00 - 21:00 
 
Korona Sonrası Bizi Ne Bekliyor? - Webinar ve Katılımcı Tartışma 
 
2. Buluşma: 25 Haziran 2020, Perşembe 19:00 - 21:00
 
Korona Süreci ve Sonrasında STÖ'lerde Yönetim, Ofis Dışı Karar Alma Süreçleri, Çevrim İçi ve Dijital Araçlar
 
3. Buluşma: 29 Haziran 2020, Pazartesi 19:00 - 21:00 
 
Katılımcı Eğitim Yöntemlerini Çevrim İçi Uygulamak Mümkün Mü? 
 
4. Buluşma: 2 Temmuz 2020, Perşembe 19:00 - 21:00 
 
Çevrim İçi Çalışma Deneyimi Paylaşımı
 
Başvuru için lütfen tıklayınız.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.