TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Bianet - 24.10.2009

Güncelleme Tarihi 15.10.2010

ivil Sesler İstanbul'da buluşuyor

80 STK'nin katıldığı, 25-26 Eylül tarihlerinde Maçka Küçükçiftlik Parkı'nda düzenlenecek festivali STGM düzenliyor. Sivil Sesler Festivali'nin amacı, daha örgütlü ve güçlü bir sivil toplumun oluşmasına olanak sağlamak.

Kadınlardan ekolojistlere, LGBTT'lerden çocuk haklarına çok sayıda alanda çalışan yaklaşık 80 sivil toplum örgütü, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin (STGM) Maçka Küçükçiftlik Parkı'nda düzenleyeceği iki günlük festivalde bir araya gelecek.

25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek festivalde atölyeler, seminerler, paneller, film gösterimleri, sergiler ve performansların yanı sıra Gaydaistanbul ve Mehmet Atlı konserleri olacak.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin teması "sivil toplum ve değişim", amacı ise daha örgütlü ve güçlü bir sivil toplumun oluşmasına olanak sağlamak için sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesini ve çalışma alanlarında yarattıkları değişimin görünür olmasını sağlamak.

Festivale ayrıca, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden sivil aktivistler de konuk olarak katılıyor. Hırvatistan'dan kadın, Yunanistan'dan gençlik ve İsviçre'den çocuk hakları alanında çalışma yapan aktivistlerin katılacağı "Dünya'dan Sivil Sesler" oturumunda aktivistler alanlarında yaşadıkları deneyimleri paylaşacaklar.

Sivil Sesler Festivali'na katılacak örgütlerden bazıları şöyle:

Adana Kadın Danışma Merkezi ve Sığınmaevi Derneği, Adana Sokak Çocukları Derneği, Allianoi Derneği, Ankara Çocuk Hakları Platformu, Ayrımcılığa Karşı Kadın Hakları Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği, Çocuklar İçin Adalet Çağırıcıları, Direnİstanbul Koordinasyonu, Diyarbakır Sanat Merkezi, Doğa Derneği, Edirne Roman Derneği, Femin&Art Trabzon Kadın Sanatçılar Derneği, Filmmor Kadın Kooperatifi, Gaziantep Eğitim ve Gençlik Derneği, Greenpeace Akdeniz, Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi, Hayvan Hakları Platformu, Helsinki Yurttaşlar Derneği, İnsan Hakları Araştırmaları Derneği, İnsan Hakları Derneği, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği (KA-DER), Kamer Vakfı, Kozadan İpeğe Ev Eksenli Çalışan Kadınlar Kooperatifi, Küresel Eylem Grubu (KEG), Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği, LGBTT Platformu, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri (TÜMİKOM), Nefel Yoksulllarla Dayanışma ve Yoksullukla Mücadele Derneği, Nor Zartonk, Oppa Tzupa Zound Zystem Kültürel İnisiyatif, Pozitif Yaşam Derneği, Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği, Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD), Sokakta Çalışan Çocuklara Yardım Derneği, Tarih Vakfı, Uçan Süpürge, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, Uşak İş Kadınları ve Girişimcileri Derneği ve Vakıflıköy Kalkındırma ve Dayanışma Derneği.

Sivil Sesler Festivali'nin programını görmek ve ayrıntılı bilgi almak için www.sivilsesler.org

http://bianet.org/bianet/toplum/117212-sivil-sesler-istanbulda-bulusuyor

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.