TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Beykoz Postası – 05.01.2012

Güncelleme Tarihi 16.05.2012

Beykoz’daki derneklere bilgi toplantısı yapıldı

Beykoz Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda BEUROKOM (Beykoz Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi) adı altında yürütülen çalışmalarla ilgili Beykoz İlçesi’nde faaliyette bulunan derneklere bilgi verildi. Toplantıda, Kaymakam Aydın Ergün başkanlığında, STGM (Sivil Toplum Geliştirme Merkezi)’nin hedef kitlesinde yer alan cinsiyet, cinsel yönelim, ekoloji,  gençlik, insan hakları, engelli hakları, çocuk hakları, kültürel haklar alanlarında faaliyet gösteren Beykoz İlçesi’ndeki derneklerle, belirtilen bu konular dahilinde çıkabilecek projeler ve bu projelerin teknik açıdan nasıl yürütüleceği anlatıldı. Ayrıca Kaymakam Aydın Ergün,  Avrupa Birliği'nin sağlayacağı fonlarla ilgili bilgiler de verdi. Kaymakam Ergün konuşmasında, STK'ların Avrupa Birliği'nin sağlayacağı fonlardan yararlanabilmesi için projeler üretmeleri gerektiğini söyleyerek konu ile ilgili bilgi verdi. Dernek tüzüklerinin düzenlenmesine de değinen Ergün, il derneklerinin tüzüklerini örnek olarak gösterdi.

Kaymakam Aydın Ergün, STK'lardan proje üretmesini isteyerek, “Yeter ki siz proje üretin. Sadece Avrupa Birliği'ne bağlı değiliz. Beykoz'da da sponsor bulabiliriz” dedi. Eğitim, sağlık ve spor projeleri hakkında bilgi veren Ergün önceliği engellilere verdiğini söyleyerek, “Tüm devlet kuruluşları engelli vatandaşlarımıza göre dizayn edilecek. Bu projenin gerçekleştirilmesi için 7 yıllık bir süre verdiler bize. Temmuz 2012'de bu süre sona eriyor. Herkes üzerine düşen görevi yapacak. Biz de bunun için bir komisyon kurduk. Bu kapsamda kamu kuruluşlarının eksikleri tespit edildi. Dernekleri 5 gruba ayırdık ve ona göre çalışmaları yürütüyoruz” dedi. Ergün konuşmasını; "Örnekköy'de 78.000m2'lik bir alanı okul yapmak için Orman Bakanlığı'na istekte bulunduk” diyerek sonlandırdı.

 http://www.beykozpostasi.gen.tr/haber_detay1317.html

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.