TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Beraberce Derneği'nden Halk Tercümanlığı Eğitim Programı

Güncelleme Tarihi 29.08.2018

beraberce Derneği, Sultanbeyli Belediyesi ve Mülteciler Derneği ortaklığıyla yürüttüğü Halk Tercümanlığı Eğitim Programı’nın ikinci eğitimini 1-12 Ekim 2018 ve 15-26 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenleyecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek eğitim programına, tercüman olarak çalışan ve bu alanda en az 3 ay deneyimi olanlar, iyi düzeyde Arapça ve Türkçe konuşabilenler ve İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet edenler veya çalışanların başvurusu kabul edilecek. Eğitim için son başvuru tarihi 14 Eylül 2018. 

Halk Tercümanları nedir?

Halk Tercümanlığı sosyal hizmetlere erişimin sağlanması için farklı dillerdeki konuşmacılar arasında gerçekleşen iki yönlü çeviridir. Halk tercümanları, danışan ve danışılanın birbirlerini en iyi şekilde anlamalarını kolaylaştırarak hizmet kalitesinin yükselmesine destek olurlar.

Eğitimin içeriği nedir?

Halk Tercümanlığı’nı bir meslek olarak kavramak, çeviri becerilerini geliştirmek, mesleki etik ilkeleri öğrenmek ve uygulamak, çeviri esnasında sıkça karşılaşılan sorunlara alternatif çözümler üretmek, Halk Tercümanları’nın saha deneyimlerini paylaşmak ve psiko-sosyal güçlendirme eğitimin ana hedefleridir.

Eğitim ne zaman ve nerede olacak?

  1. Grup: 1-12 Ekim 2018 (09.00-13.00 arası hafta içi her gün)
  2. Grup: 15-26 Ekim 2018 (09.00-13.00 arası hafta içi her gün)

Yer: Mülteciler Derneği Toplum Merkezi, Sultanbeyli

Adres: Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı, No: 306 34930, Sultanbeyli/İstanbul/Türkiye

Kayıt için lütfen tıklayınız. 

Katılımcılar İçin Bilgilendirme Toplantısı: 21 Eylül 2018

Detaylı bilgi için denizozenc@beraberce.org.tr adresinden beraberce Derneği ile irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.