TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Benimle Gülümse" Projesi

Güncelleme Tarihi 27.03.2017

İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 0-6 yaş grubundaki engelli bebek ve çocukların ağız ve diş sağlığının koruma programına alınması konusunda önemli bir ihtiyaca cevap verecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Haber fotoğrafıİstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği,  İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan aldığı hibe desteği ile 0-6 yaş grubundaki engelli bebek ve çocukların, koruyucu sağlık hizmet ve eğitimlerinin kendi ortamlarında yapılması, ağız ve diş sağlıklarının doğumdan itibaren koruma programına alınması konusunda önemli bir ihtiyaca cevap verecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

“Benimle Gülümse” (TR10/16/ÇGE/0062) projesi Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın ortaklığı ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün iştirakleri ile altı ilçede yürütülecek.

İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği

Basın Bülteni:

İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, şimdi de İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan aldığı hibe desteği ile 0-6 yaş grubundaki engelli bebek ve çocukların, koruyucu sağlık hizmet ve eğitimlerinin kendi ortamlarında yapılması, ağız ve diş sağlıklarının doğumdan itibaren koruma programına alınması konusunda önemli bir ihtiyaca cevap verecek yeni bir projeyi 01 Ocak 2017 tarihinde hayata geçirdi.

Benimle Gülümse” (TR10/16/ÇGE/0062) projesi Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın ortaklığı ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün iştirakleri ile altı ilçede (Adalar, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Maltepe) yürütülüyor.

0-6 yaş grubundaki engelli çocuklar için geliştirilen ‘Benimle Gülümse’ projesi, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Metin Sabancı Merkezi’nde düzenlenen açılış toplantısına AK Parti Milletvekili Mahir Ünal, İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı İcra Kurulu Başkanı Dr. Altan Edis ve çok sayıda davetli katıldı.

haber gorseliProjenin hem İstanbul’a hem de Türkiye’ye bir örnek oluşturacağını vurgulayan Orhan, “Yaklaşık 1 yıl olarak planladığımız ve 1 milyon lirayı aşan bütçesi olan bu projede, hastalarımıza mobil ekiplerimiz vasıtası ile bizler ulaşacağız. Eğer hastane ortamlarına transferleri gerekiyorsa da bu işlemi de biz yerine getireceğiz.

Sağlıkta dönüşüm ile hastanelerimize erişimde Sağlık Bakanlığımız ciddi bir mesafe aldı. Ancak hastaneye erişme güçlüğü olanların bir ihtiyacı olduğunu biz gözlemledik. Bu çerçevede hastanede sağlık hizmetleri başlatılmıştı. Engelli bireylerde bu zorluk daha fazlaydı. Bu eksikliği ve bu açıklığı gözlemledik. Bu alanda kendi bölgemizde İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği’nin bölgesindeki 6 ilçede bu projeyi başlatıyoruz.

Proje kapsamında, 2017 sonuna kadar,  diş hekimlerinin canlı olarak hizmet vereceği Danışma Hattı’na 0216 459 7774’ten;  0 - 6 yaş engelli bebek/çocukların ağız diş sağlığı hakkında düzenli bilgilendirmenin yapıldığı sosyal medya hesabına facebook.com/projebenimlegulumse/ adresinden erişebilmektedir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.