TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Batman Postası Gazetesi - 04.05.2008

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

STGM Danışma kurulu Eskişehir'de yapıldı

AB tarafından desteklenen ve ülkemizde Sivil Toplum Geliştirme Merkezi olarak ciddi anlamda çalışmalar yürten STGM'nin 5.Danışma kurulu Eskişehir'de toplandı

Türkiyenin bir çok ilinden katılımcının hazır bulunduğu Danışma kuruluna Batman'dan Kültür Sanat Derneğinden Emin Bulut ve İl Genel Meclisi Üyesi Kadri Yıldırım katıldı.Toplantıda STGM'nin hedef kitlesi içinde yer alan Çevre, İnsan hakları, toplumsal cinsiyet,Kültürel haklar/Kültür-Sanat,engelliler, gençlik, çocuk alanlarında aktif olan Sivil Örgütlere yönelik 2005 yılından bu yana farklı sivil platformlara destek vermektedir. 29 Nisan Salı günü Eskişehir Anemon otelde yapılan STGM danışma kurlu toplantısında Kültürel Miras konusunda Hasankeyf ve kadın intiharları üzerinde söz alan Emin Bulut, Batman'da ciddi anlamda bir STK Platform eksikliğinin olduğunu belirtti. Yerel Yönetimler ve kent Konseyi ile ilgili görüşlerini belirten Batman İl Genel Meclis üyesi Kadri Yıldırım, Yerel Yönetimler ile STK ve kurumlar arasında daha iyi bir koordinasyonun sağlanması gerektiğini vurguladı. Eskişehir Yerel destek merkezince yapılan çalışmalar ve Çanakkale ile Aydın illerinin örnek projeleri tanıtıldı.Danışma kurulunun temel hedefi Türkiye'deki STK platformlarının çalışmalarınıve yerel yönetimlerle birlikte girişilen yönetişim çalışmalarının değerlendirilmesi, STGM'nin gelecekte üstleneceği roller ve yöntemler değerlendirildi. Eskişehir'de tarihi osmanlı evleri gezisi yapıldı.

http://www.batmanpostasigazetesi.com/news_detail.php?id=5704

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.