Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Baskın Oran Eskişehir’de DurDedi!

Güncelleme Tarihi 03.06.2010
Baskın Oran Eskişehir’de DurDedi!

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi tarafından 21 Mart Uluslararası Irkçılıkla Mücadele Günü kapsamında Eskişehir’de düzenlenen etkinlikte geçen dönem genel seçimlerinin bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Baskın Oran, Türkiye’de Kimlikler ve Kimlik Çatışmaları başlıklı bir konuşma yaptı.

Birçok aydın ve sivil inisiyatif tarafından desteklenen Dur-De girişimi tarafından Ankara, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da eşzamanlı olarak yapılan faaliyetlerin Eskişehir ayağı STGM desteği ile 21 Mart Cuma günü Adımlar Kitabevi’nde gerçekleşti. 

Toplantının açılışında DurDe aktivisti Volkan Tamusta tarafından Irçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Kampanyası ile ilgili bir sunum yapıldı. Sunumun ardından yaptığı konuşmasında Prof. Dr. Baskın Oran kimlik olgusunu farklı boyutları ile ortaya koydu. Bireysel ve grupsal kimlik, objektif ve sübjektif kimlik, alt ve üst kimliklerin farklılıklarını dinleyiciler ile paylaşan Oran, kimlik konusunda kafaların çok karışık olduğunu belirtti. Oran, bu karışıklığın sebeplerini üst-alt kimlik ilişkisi, Sevr paranoyası, millet-i hakime ideolojisi ve hızlı çağdaşlaşma olmak üzere dört ana başlık altında topladı. Yüzü aşkın dinleyicinin katıldığı toplantıda Oran dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı. 

Baskın Oran 22 Mart Cumartesi yine Adımlar Kitabevi’nde düzenlenen imza gününde okurları ile buluştu.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.