Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Basın Toplantısına Davet

Güncelleme Tarihi 18.11.2014

Başak Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Mersin Günebakan Kadın Derneği ve Urfa Yaşam Evi Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla İstanbul (Ataşehir, Sancaktepe)  Mersin (Akdeniz, Toroslar) ilçeleri ve Urfa merkezde uygulanan ‘Yerel Destek Mekanizmasıyla Toplumsal Cinsiyet Temelli Eşitsizlikle ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Projesi sonuçlandırılıyor. 

Çalışma Kapsamında Kadınlarla ve Sivil toplum örgütleri ile farkındalık çalışmaları ve atölyelerle 2000 kadınla birebir çalıştık. 320 kadın ücretsiz hukuki ve psikolojik danışmanlık desteğinde bulunduk ve gerekli kurumlara yönlendirmeler yaparak kadınların yaşadıkları sorunlar hakkında durum takibinde bulunduk.

2 yıllık çalışmanın ardından Hem 25 Kasım Kadına yönelik şiddetle Mücadele günü nedeniyle hem de proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri sizlerle paylaşmak için düzenlediğimiz basın toplantısında katılımınız bizi güçlendirecektir.

Tarih:20 Kasım 2014

Yer: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Ali Suavi Sokağı (Sanatçılar Sokağı),

No: 7 Bahariye –Kadıköy İstanbul

Saat: 10.30

Not: Basın toplantısı kahvaltılı olacaktır. Katılımınızla ilgili geri dönüş yapmanızı rica ederiz.

İletişim: Hümeyra Tusun Yeğin

Tel:05367151300

basaksanat@gmail.com

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.