TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Basın Evi Destek Aracı Bilgilendirme Günleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 20.02.2020

Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi (M4D) projesi kapsamındaki Basın Evi Destek Aracı için bilgilendirme günleri başlıyor. BEDA’nın tanıtımı için Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’da bilgilendirme günleri düzenlenecek.

Medya çoğulculuğu ve basın özgürlüğü için uygun ortamın sağlanmasına ve gazeteciler arasında dayanışmanın güçlendirildiği bir ortamın oluşturulmasına katkıda bulunmayı
sağlayan BEDA’ya gazeteciler, medya kuruluşları ve medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri (STÖ) başvuru yapabiliyor. Basın Evi Destek Aracı için detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 
 
Düzenlenecek toplantılarda M4D proje ekibi, , BEDA başvuru kriterleri ve başvuru süreci ile ilgili bilgileri paylaşacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak. Ayrıca Van, İzmir, Ankara ve İstanbul’daki bilgilendirme günlerinde, başvuru hazırlama süreçleriyle ilgili grup çalışmaları yapılacak.
 
 
Bilgilendirme günlerine katılmak isteyen kişiler başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilir.
 
Tarihler ise şöyle: 
  • Van Bilgilendirme Günü // 3 Mart 2020 Salı // 13.00-18.00
  • İzmir Bilgilendirme Günü // 5 Mart 2020 Perşembe //  13.00-18.00
  • Ankara Bilgilendirme Günü // 11 Mart 2020 Çarşamba // 13.00-18.00
  • İstanbul Bilgilendirme Günü // 16 Mart 2020 Pazartesi // 18.00-20.00
Bilgilendirme günleriyle ilgili önemli bilgiler:
  • Bilgilendirme gününe katılmak isteyen kişilerin şehir dışı veya şehir içi seyahat ve konaklama masrafları karşılanmayacak.
  • Bilgilendirme günü programı ve adres bilgileri kayıt yaptıran kişilerle e-posta üzerinden paylaşılacak.
  • Toplantılar 50 katılımcı ile sınırlıdır. Başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır. Toplantı için belirlenen mekanlarda salon kapasitesinin üzerine çıkılması halinde, gazetecilere, medya alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine ve medya kuruluşlarının katılımlarına öncelik verilecek.
  • Bilgilendirme günü ile ilgili sorularınız için destek@media4democracy.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.