TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Başak Gazetesi - 02.10.2008

Güncelleme Tarihi 08.12.2010

Sivil toplum kuruluşlarına seminer

Osmaniye Valiliği ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Adana Yerel Destek Merkezi işbirliğiyle, sivil toplum kuruluşlarına yönelik seminer düzenlendi.

Avrupa Birliği Hibe Programı'nın tanıtımı için düzenlenen seminer, Osmaniye Valiliği Toplantı Salonu'nda yapıldı. Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin dinleyici olarak katıldığı seminere konuşmacı olarak STGM Adana Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Sağlamtimur, Doğu Akdeniz Sivil Platformu'nu temsilen Aydın Görgün ve Nuriye Özkan katıldı.

Seminerde Leyla Sağlamtimur, STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin sivil toplum kuruluşlarına verdiği hizmetlerin tanıtımını yaptı. Doğu Akdeniz Sivil Platformu'nu temsil eden Aydın Görgün ise Adana'da yapılan ve tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımına açık olan platformun tanıtımını yaparak, platformun sadece Adana Platformu olmadığını, bölgesel bir platform olduğunu vurguladı. Seminerde ayrıca, Avrupa Birliği tarafından yapılan "Türkiye'de Sivil Toplumun Desteklenmesi, Katılımcı Demokrasi İçin Yerel Hareket" hibe çağrısının tanıtımı ve projenin yazılmasında izlenecek adımlar konusunda detaylı bilgi verildi.

Seminer, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

http://www.basakgazetesi.com/news.php?id=6516&t=Sivil+toplum+kurulu%C5%9Flar%C4%B1na+seminer&ayear=2008&amonth=11&aday=2

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.