Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Barış Vakfı Çatışma Çözümünde Uluslararası STK Deneyimleri Çalıştay Belgeleri

Güncelleme Tarihi 11.03.2019

Barış Vakfı’nın 3 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği Çatışma Çözümünde Uluslararası STK Deneyimleri Çalıştayı’nın sunumları Türkçe, İngilizce ve Kürtçe olarak yayınlandı.

Çalıştay belgesinde Demokratik İlerleme Enstitüsü’nden Derek Mooney, Kuzey İrlanda deneyimine odaklanıyor ve ayrıca gönüllü olarak çalıştığı Glencree Barış ve Uzlaşma Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi veriyor. Kolombiya Corporación Humanas adlı insan hakları örgütünden  Luz Piedad Caicedo, Kolombiya’daki  barış girişimlerini ve süreçte kadın örgütlerinin rolünü aktarıyor.  Barselona Özerk Üniversitesi’nden Ana Villellas, Barselona Barış Kültürü Okulu Merkezi çalışma deneyimlerini paylaşıyor. İnsan Hakları ve Hürriyetleri Vakfı’nı (İHH) Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç Filipinler’deki barış anlaşmasının uygulanmasını izleyen uluslararası heyetin çalışmasını değerlendiriyor. Barış Vakfı'nın kurucularında Cuma Çiçek ise, Barış Vakıf için hazırladığı  “2013-2015 Çözüm Süreci’nde STK’lar” raporunda yer alan analiz ve tespitlerden hareketle Türkiye değerlendirmesini paylaşıyor. 

Kitabın basılı kopyasını kargo ücretini alıcı tarafından ödemek koşuluyla Barış  Vakfı'ndan ücretsiz temin edebilir ya da buradan online kopyasına ulaşabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.