TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AYÇEP: Aydın’da yaşam alanları talan ediliyor

Güncelleme Tarihi 20.03.2017

Aydın Çevre ve Kültür Platformu  Derneği Başkanı Mehmet Vergili, Aydın'da yaşam alanlarının JES şirketleri tarafından talan edildiğini belirtti.

Haber fotoğrafı

Aydın Çevre ve Kültür Platformu Derneği (AYÇEP), Aydın’ın Efeler ilçesinde kermes düzenlendi. Daha sonra yapılan basın açıklamasında ‘Jeotormal ve Maden Yasası’na da değinildi.

AYÇEP adına basın açıklamasını okuyan dernek Başkanı Mehmet Vergili, 2007 yılında çıkan Jeotormal ve Maden Yasası ile Aydın coğrafyasının yaşam alanlarının talan edilmekte olduğunun altını çizerek, bölgedeki incir ve zeytin ağaçlarının JES şirketleri tarafından katledildiğini belirtti.

Vergili açıklamasında ayrıca; “Halkın yanında yer alması gereken, halkın çıkarlarını savunması gereken çevre müdürlükleri, sağlık müdürlükleri, tarım ve hayvancılık müdürlükleri, halkın şikayetlerini dinlemeyip, jeotermal santrallerinin yaptığı gaz salınımlarını, çıkan akışkanların derelere salındığını görmeyerek üç maymunu oynayarak üç maymunu oynamakta ve göstermelik çalışmalar yapmaktadır. Bu kandırmaya kanmayacağımızı ve bu tahribatın göz ardı edilmesine izin vermeyeceğimizi bir kez daha dile getiriyoruz. Bu saatten sonra bizim için Aydın çevresini kirleten, yaşama alanı gasp eden ve buna göz yuman tüm kurum, kuruluş, şirketler yada şahıslar Aydın coğrafyasında artık bir mücadele hattının örüldüğünü Bilmelidir. Aydın artık uyandı, Bu talancılara geçit verilmeyeceği aşikardır.” ifadelerini kullandı.

Evrensel

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.