TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarının Uygulanmasının İzlenmesi: STK'lar için Bir El Kitabı

Güncelleme Tarihi 09.11.2012

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarının Uygulanmasının İzlenmesi: El Kitabı; insan hakları kararlarının uygulanmasının STK’lar tarafından neden izlenmesi gerektiği, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının uygulanması sürecinin nasıl işlediği, ve STK’ların Mahkemenin kararlarının uygulanması için Avrupa insan hakları sistemini nasıl kullanabileceği konusunda temel bilgiler içermekte ve özellikle insan hakları alanında çalışan STK’lara Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının kampanya, lobicilik ve kamuoyunu insan hakları alanında bilgilendirme çalışmalarında pratik bilgiler sunuyor.

2011 yılı Mayıs ayında Başak Çalı ve Nicola Bruch tarafından hazırlanan ve İnsan Hakları Ortak Platformu-İHOP tarafından Türkçeye çevrilen STK'lar için El Kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.