TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Çağrısı

Güncelleme Tarihi 11.07.2019

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu amatör ve profesyonel sinemacıları özgün bir kısa filmle 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması'na katılmaya çağırıyor. 

İnsan hakları  ve sorunları hakkında bilinç oluşturma ve  bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek için düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 8 Kasım 2019.

Yarışmada finale kalan filmler, 2019 Aralık ayında düzenlenecek 9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında izlenebilecek. 
 
 
AB Türkiye Delegasyonu'nun çağrısı şöyle; 
 
Haydi, kameralar insan hakları için çalışsın!
 
“İnsan Hakları konusunda söyleyecek sözüm, paylaşacak fikrim var” ve bir de “filmim var” diyen tüm amatör ve profesyonel film tutkunları, bu çağrı size:
 
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen Avrupa Birliği 9. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, tüm film yönetmenlerini, insan hakları temalı özgün filmleriyle yarışmaya davet ediyor.
 
İnsan haklarını film diliyle anlatmak, tartışmak istiyorsanız, insan hakları konularını film aracılığıyla duyurmak ve belgelemek amacındaysanız işte fırsat.  Geçin kameraların başına, insan hakları konusunda birlikte farkındalık oluşturalım, ulaşabileceğimiz herkesi bu konuda düşünmeye teşvik edelim. 
 
Tüm tür ve tekniklere açık kısa filmler 3 ila 10 dakika arasında olabiliyor.
 
01 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlayan başvurular, internet üzerinden yapılacak.  Katılım koşullarını ve başvuru formunu aşağıda bulabilirsiniz.
 
Bu amaçla, sonbaharda, üniversite gençleri ile birer günlük atölye çalışmalarında buluşacağız.
 
Yarışmayı kazananları sürpriz ödüller bekliyor.
 
Finale kalan filmler, 2019 Aralık ayında düzenlenecek 9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında izlenebilecek.
 
Yarışma ile ilgili tüm duyurular sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılacak.
 
Bizi takip etmeyi unutmayın!
 
Yarışma hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.