TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Arayüz Kampanyası Uzaktan Eğitim Raporunu Yayınladı

Güncelleme Tarihi 27.08.2020

Arayüz Kampanyası, üniversitelerin pandemi dönemindeki uzaktan eğitim süreçlerini incelediği raporu yayınladı.

Pandemi dönemindeki üniversitelerin uzaktan eğitim süreçlerinin incelediği rapor, Hukuk, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler olmak üzere dört alana ayrılarak hazırlandı. Her alan sınavlar, dersler, akademisyenler, teknik ve idari etmen alt başlıklarında incelendi. Öğrencilerin bu konular üzerine fikirleri kendi ifadeleriyle raporda yerini aldı. Erasmus programındaki öğrencilerle de görüşmeler yapılarak yurt dışındaki eğitimin durumuna da değinildi.

Genel Değerlendirme bölümünde Türk Eğitim Sistemi’nin tarihin anlatıldı, uzaktan eğitimde izlenilen uygulamaların KVKK kapsamında değerlendirildi ve YÖK’ün raporu dikkate alınarak yeni döneme dair öngörülere yer verildi.
 
Gençlerin sorunlarını gündeme getirmeyi hedefleyen Arayüz Kampanyası, ulaştığı sorunlardan biri olan üniversitelerde uzaktan eğitim sürecinde yaşanan problemler üzerine çalışma yaptı. Veriler mülakat görüşmeleri ve anket ile toplandı. 62 üniversiteden öğrencilerin katıldığı bu süreçte 190 öğrenci ile telefon ve online platformlar vasıtasıyla mülakat görüşmeleri yapıldı. 367 öğrenci de anket sorularına cevap vererek raporun hazırlık sürecine katılım sağladı. 
 
Arayüz Kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayınız.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.