TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Antalya’da düzenlenecek STÖ Yönetimi Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.02.2020

Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında STÖ’lerin yönetim kapasitelerinin gelişimine ve kaynak geliştirme kapasitelerine katkıda bulunmak hedefiyle 26-28 Şubat 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvurular başladı.

Kimler Başvurabilir?
 
Eğitime Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Konya, Mersin ve Muğla illerinde, hak temelli çalışma yürüten STÖ’lerden temsilciler başvurabilirler.
  • STGM, eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite güçlendirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli STÖ'lere öncelik veriyor.
  • Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için katılımcı örgüt sayısı 10-15 aralığında tutulacak.
  • Eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinden en az birinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve yine en az birinin yönetim kurulu üyesi olması tercih sebebi olacak.
  • Eğitime her örgütü temsilen iki kişi kabul edilecektir. Bu nedenle eğitime başvuracak her iki STÖ temsilcisinin tek bir formu, birlikte doldurması gerekmektedir.
Ne zaman? Nerede?
 
STÖ Yönetimi eğitimi 26-28 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya’da 3 tam gün olarak gerçekleşecek. Eğitime Antalya dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.
 
Eğitime başvurusu kabul edilen STÖ temsilcilerinin, örgütlerinden ıslak imzalı yetki belgelerini STGM’ye iletmeleri istenecektir. Değerlendirme sonrasında katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.
 
 
Nasıl başvuru alınır?

Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 17 Şubat Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar aşağıda linki bulunan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor. Değerlendirme sonuçları 19 Şubat 2020 Çarşamba günü başvuruda bulunan adreslere e- posta aracılığıyla iletilecektir.
 
Başvuru Formu
 
Sorularınız için egitim@stgm.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
*Hak temelli yaklaşım, bireyleri hak sahibi özneler olarak tanımlarken, devlet ya da devlet dışı kurumları ise yükümlülük sahipleri olarak belirler. Dayanağını insan hakları ilkeleri ve
standartlarından alan hak temelli yaklaşım, bireyleri haklarını talep edebilmeleri ve savunmaları için, kurumları ise haklarla bağlantılı yükümlülüklerini yerine getirmeleri için güçlendirmeyi hedefler. 
 
İlgili haber: http://stgm.org.tr/tr/icerik/detay/sto-yonetimi-egitimleri-2020de-devam-ediyor
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.