TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ankara'da STÖ Yönetimi Eğitimiyle Farklı Kentlerden STÖ'lerle Buluştuk

Güncelleme Tarihi 03.03.2020
STÖ'lerin yönetim ve kaynak geliştirme kapasitelerinin gelişimine katkıda bulunmak ve örgütsel gelişimleri için gerekli temel analiz araçlarını tanıtmak hedefiyle geçtiğimiz hafta Ankara'da STÖ Yönetimi eğitimi düzenledik.
 
 
Avrupa Birliği'nin finansal desteğiyle yürüttüğümüz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında düzenlediğimiz "STÖ’ Yönetimi" eğitimde ilk gün STÖ yönetiminin temel kavramları, örgütsel tasarım ve kurumsallaşma başlıklarında hem aktarım yapıldı hem de uygulama gerçekleştirildi.
 
 
STGM Kaynak Merkezi Proje Koordinatörü Öyküm Bağcı Sütlü ve Örgütsel Kapasite Geliştirme Koordinatörü Burçak Özoğlu'nun katılımıyla düzenlenen eğitimin ikinci gününde insan kaynakları yönetimi, paydaş analizi, stratejik yönetim ve planlama başlıklarında çalışıldı. Üçüncü gün ise STGM İletişim Koordinatörü Meltem Çolak, kurumsal iletişim temel kavramlar ve iletişim stratejisi başlığında sunum gerçekleştirdi. Eğitim sonunda ise STGM Genel Direktörü Tezcan Abay ve STGM Destek Noktası uzmanı Cevahir Özgüler'in katılımıyla deneyim paylaşım oturumu düzenlendi. 

 
Eğitime katılan örgütler şöyle; 
 
Pir Sultan Abdal Derneği, Sürdürülebilir Yaşam Derneği, Çankırı Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği, Yeşil Gelecek Derneği, Ankara Şizofreni ile Yaşamayı Öğrenme ve Destekleme Derneği (AŞDER), Çorum Çölyak Derneği, Sosyal Ekonomik Kültürel Kalkınmayı Destekleme Derneği (SEKDER), İkinci Perde Kültür ve Sanat Derneği, Paylaşım Çemberi Derneği, Kürt Araştırmaları Derneği, Dünya Yaşasın Derneği, Doğal Yaşam Derneği ve Leyli Sanat Derneği. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.