TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ankara’da Düzenlenecek STÖ Yönetimi Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 06.02.2020

STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında 13-15 Şubat 2020 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvurular başladı.

Kimler başvurabilir?
 
Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında düzenlenecek olan eğitime Aksaray, Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, İstanbul, İzmit, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Sakarya, Yozgat ve Zonguldak illerinde, hak temelli çalışma yürüten STÖ’lerden temsilciler başvurabilirler.
 
STGM olarak eğitim çalışmalarında yerelde savunuculuk faaliyetleri yürüten ve kapasite güçlendirme ihtiyacı duyan küçük ve orta ölçekli STÖ'lere öncelik veriyoruz. Eğitim sürecinin etkin ve verimli ilerleyebilmesi için katılımcı sayısı 10-15 kişi aralığında tutulacaktır ve eğitimlere her bir örgütü temsilen bir kişi kabul edilmektedir. Bunlarla birlikte eğitime başvuracak STÖ temsilcilerinin cinsiyet kimliğinin kadın olması ve örgütlerinin proje geliştirme ve/veya proje yönetimi süreçlerinde görevli olması tercih sebebi olacaktır. 
 
Eğitime her  örgütü temsilen iki kişi kabul edilecektir. Bu nedenle eğitime başvuracak her iki STÖ temsilcisinin  tek bir formu, birlikte doldurması gerekmektedir.
 
Ne zaman? Nerede?
 
"STÖ Yönetimi" eğitimi 13-15 Şubat 2020  tarihlerinde Ankara’da 3 tam gün olarak gerçekleşecek ve eğitime Ankara dışından katılacak STÖ temsilcilerinin ulaşım ve konaklama masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Eğitime başvurusu kabul edilen STÖ temsilcilerinin, örgütlerinden ıslak imzalı yetki belgelerini STGM’ye iletmeleri istenecektir. Değerlendirme sonrasında ise katılımcı değişikliği kabul edilmeyecektir.
 
 
Nasıl başvuru yapılır?
 
Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 5 Şubat Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar aşağıda linki bulunan başvuru formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor. 
 
Değerlendirme sonuçları 7 Şubat 2020 Cuma günü başvuruda bulunan adreslere e-posta aracılığıyla iletilecektir.
 
Başvuru Formu

Sorularınız için egitim@stgm.org.tr adresinden ve 0312 4424262 (Dahili:116) numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*"Hak temelli yaklaşım, bireyleri hak sahibi özneler olarak tanımlarken, devlet ya da devlet dışı kurumları ise yükümlülük sahipleri olarak belirler. Dayanağını insan hakları ilkeleri ve standartlarından alan hak temelli yaklaşım, bireyleri haklarını talep edebilmeleri ve savunmaları için, kurumları ise haklarla bağlantılı yükümlülüklerini yerine getirmeleri için güçlendirmeyi hedefler."
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.