TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ankara Çocuk Hakları Platformu geniş katılımlı toplandı

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Etiketler: Ankara Çocuk Hakları Platformu, Çocuğa Karşı Şiddete Son! Kampanyası
Ankara Çocuk Hakları Platformu geniş katılımlı toplandı

Ankara Çocuk Hakları Platformu 2-3 Haziran’da STGM’nin desteğiyle Çocuğa Karşı Şiddete Son! Kampanyası Hazırlık Etkinlikleri kapsamında bir konferans gerçekleştirdi. Konferansta çocuğa karşı şiddete dair gerçekleştirilen araştırmalar ve küresel rapor, Fiziki Cezalandırmaya Son Küresel Kampanyası ve Kadına Karşı Şiddeti Önleme Küresel Kampanyası hakkında genel bilgiler aktarıldı.

Konu ile ilgili kampanyaların yürütüldüğü ülkelerden olumlu ve olumsuz örnekler, alınan dersler, Türkiye’deki ilgili paydaşlarla paylaşıldı. Ankara Çocuk Hakları Platformu’nun çocuğa karşı her türlü şiddetle mücadelesini geliştirmeye yönelik kapasitesinin artırılması; oluşturulacak kampanyanın alt yapısının tamamlanması ve kampanyanın yapılandırılması amacıyla atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Warwick Üniversitesi’nden Dr Anita Schrader McMillan ve Uluslararası Af Örgütü (UAO) Kampanya Koordinatörü Hakan Genç’in konuşmacı olduğu konferansa, çocuk ve insan hakları alanında çalışmalar yürüten sivil toplum örgütleri temsilcileri, ilgili meslek örgütleri ve sendika temsilcileri, kamu otoriteleri temsilcileri, akademisyenler, alan uzmanları, öğrenciler, medya çalışanlarından 60 kişi katıldı.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.