Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Anayasa 2011 – 24.06.2011

Güncelleme Tarihi 23.05.2012

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nden ‘Anayasa’ Açıklaması

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut, demokratik bir Türkiye için çoğulcu, eşitlikçi, özgürlükçü, katılımcı ve ekolojik bir anayasanın gerekliliğine inandıklarını söyledi.

Yayınladığı yazılı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çağrıda bulunan Levent Korkut, “Mart ayından bu yana Türkiye’nin yedi bölgesinde, farklı görüş ve düşüncelere sahip 300′den fazla sivil toplum örgütünün katılımıyla düzenlenen ‘Anayasa yapım sürecine katılım’ konulu toplantılardan elde ettiğimiz sonuçları, 2-3 Temmuz 2011 tarihlerinde Ankara’da düzenleyeceğimiz ‘Sivil Sesler Festivali’nde karar alıcılarla paylaşıyoruz. 200′e yakın sivil toplum örgütü temsilcisinin katılması beklenen Sivil Sesler Festivali, sivil toplum örgütleri tarafından yürütülecek olan ve ‘Karar alma süreçlerine eşit katılım hakkı talep eden’ kampanyanın ilk adımını oluşturuyor. 1 Temmuz Cuma günü İstanbul, Adana, İzmir, Trabzon ve Van illerinde eş zamanlı olarak düzenleyeceğimiz basın toplantımızda, ‘Anayasa katılım konusunda oluşturduğumuz ortak taleplerimizi’ paylaşarak, festivalle ilgili bilgi vereceğiz” dedi.

http://www.anayasa2011.com/?p=2678

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.