TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Alevi Online - 04.07.2008

Güncelleme Tarihi 04.11.2010

Madımak İmza Kampanyası STGM Sitesinde

Internetteki en büyük iki Alevi forumunun başlattığı ve Alevionline sayfalarında süren "Madımak Müze Olsun" imza kampanyası 1 ay gibi kısa bir sürede 23 bin kişinin katılımıyla internetin en büyük kampanyalarından biri haline geldi. Basın kampanyayı görmezden gelse de Sivil Toplum Geliştirme Merkezi görmezden gelmedi.

Internetteki en büyük iki Alevi forumu 28 bin üyeli Aleviweb ile 21 bin üyeli Alevileriz forumlarının başlattığı ve Alevionline'ın da teknik desteğini verdiği "Madımak Müze Olsun" imza kampanyasının 1 ayı henüz dolmuş olmasına rağmen imza sayısı 23 bini aştı. Bu kadar kısa sürede bu kadar insana ulaşan kampanya, internetteki en büyük imza kampanyalarından birisi haline geldi.

Basın ve yetkililer her ne kadar böylesine büyük ölçekli bir kampanyayı görmezden gelse de kampanya Türkiye'deki sivil toplum faaliyetlerini desteklemek amacıyla Avrupa Birliği'nin desteğiyle kurulan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin dikkatinden kaçmadı. Türkiye'deki sivil toplum örgütlenme faaliyetlerine yardımcı olmak için oluşturulan STGM, internet sitesinde bir haber yaparak Aleviweb ve Alevileriz'in kampanya hakkında yaptığı ortak açıklamayı yayınlayarak kampanyayı takipçilerine duyurdu.

İşte STGM'nin "Madımak Müze Olsun" kampanyası hakkında yayınladığı haber:
http://eski.stgm.org.tr/stkhaberdetay.php?detid=1639

http://www.alevionline.com/haberler/Bilim_ve_Teknik.18/Madimak_Imza_Kampanyasi_STGM_Sitesinde/4670.html

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.