Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Alevi Online - 04.07.2008

Güncelleme Tarihi 04.11.2010

Madımak İmza Kampanyası STGM Sitesinde

Internetteki en büyük iki Alevi forumunun başlattığı ve Alevionline sayfalarında süren "Madımak Müze Olsun" imza kampanyası 1 ay gibi kısa bir sürede 23 bin kişinin katılımıyla internetin en büyük kampanyalarından biri haline geldi. Basın kampanyayı görmezden gelse de Sivil Toplum Geliştirme Merkezi görmezden gelmedi.

Internetteki en büyük iki Alevi forumu 28 bin üyeli Aleviweb ile 21 bin üyeli Alevileriz forumlarının başlattığı ve Alevionline'ın da teknik desteğini verdiği "Madımak Müze Olsun" imza kampanyasının 1 ayı henüz dolmuş olmasına rağmen imza sayısı 23 bini aştı. Bu kadar kısa sürede bu kadar insana ulaşan kampanya, internetteki en büyük imza kampanyalarından birisi haline geldi.

Basın ve yetkililer her ne kadar böylesine büyük ölçekli bir kampanyayı görmezden gelse de kampanya Türkiye'deki sivil toplum faaliyetlerini desteklemek amacıyla Avrupa Birliği'nin desteğiyle kurulan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin dikkatinden kaçmadı. Türkiye'deki sivil toplum örgütlenme faaliyetlerine yardımcı olmak için oluşturulan STGM, internet sitesinde bir haber yaparak Aleviweb ve Alevileriz'in kampanya hakkında yaptığı ortak açıklamayı yayınlayarak kampanyayı takipçilerine duyurdu.

İşte STGM'nin "Madımak Müze Olsun" kampanyası hakkında yayınladığı haber:
http://eski.stgm.org.tr/stkhaberdetay.php?detid=1639

http://www.alevionline.com/haberler/Bilim_ve_Teknik.18/Madimak_Imza_Kampanyasi_STGM_Sitesinde/4670.html

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.