TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Akyaka Kent Konseyi - 01.03.2010

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

STGM'nin VII. Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da Yapıldı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin düzenlediği "Yerel Yönetimler ve Karar Alma Süreçlerine Katılım" konulu VII. Danışma Kurulu Toplantısı 26 Şubat 2010'da İstanbul Larespark Otel'de yapıldı.

Akyaka Kent Konseyi'ni Serdar Denktaş'ın temsil ettiği toplantıya ülkemizin farklı bölgelerinden çoğunluğunu Kent Konseylerinin temsilcilerinin oluşturduğu Sivil Toplum Örgütleri katıldı. Toplantının sabah bölümünde örnek çalışmaların sunumları yapıldı. Öğleden sonraki bölümde 3 grup halinde farklı salonlarda karar alma süreçlerine demokratik katılımın önündeki engeller, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü, deneyimler paylaşıldı. Daha sonra tekrar biraraya gelen gruplar ortak sunumlar yaptılar. Günün sonunda katılımcılar birlikte STGM'nin İstanbul İletişim Ofisi'nin açılışını kutlamak üzere düzenlediği kokteyle katıldılar. Ülkemizin muhtelif bölgelerinden gelen çeşitli sivil toplum örgütleri, çeşitliliğin, sivil toplum olabilmek için olmazsa olmaz olduğunu bir kez daha ortaya koydular.

http://www.akyakakentkonseyi.org.tr/bultenler/akk%20-%20Mart%202010.htm

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.