TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Akdeniz Gençlik Derneği’nden Hak Temelli Çalışmalar Yürüten STK ve Sivil İnisiyatiflere Dijital Dönüşüm Kapasite Geliştirme Desteği

Güncelleme Tarihi 04.06.2020

Akdeniz Gençlik Derneği hak temelli çalışmalar yürüten ve dijitalleşmek isteyen sivil toplum örgütlerinin ve sivil inisiyatiflerin dijital kapasitelerini güçlendirmek adına altyapı ve danışmanlık desteği sağlamak üzere yeni bir çalışma başlattı. Program kapsamında bir yıl içinde 15 faydalanıcıya ulaşılması hedefleniyor. Başvurularla ilgili son bir başvur tarihi yokken, başvurular yıl boyu açık olacak. Değerlendirmeler ise her ay düzenli toplantılarla yapılacak. 

 
Üç bölümden oluşan programın detayları şöyle;
 1. Dijital dönüşüm için ihtiyaç analizlerinin yapılması, dijital alanda çalışabilmeleri için gerekli dijital iletişim araçlarının belirlenmesi ve dijital iletişim altyapısının oluşturulması.
 2. Dijital iletişim stratejisi ve planının oluşturulması, eğitmen eğitimi, gönüllü oryantasyonu için eğitim materyalleri hazırlanması, online gönüllü yönetimi eğitiminin verilmesi ve online organizasyon yönetimi eğitimi
 3. Dernekler arası deneyim paylaşımı toplantılarının gerçekleştirilmesi (Sosyal Medya, Organizasyon, Gönüllü Yönetişimi, İletişim, Kaynak Geliştirme, İşbirliği ve Ağ Kurma)

Programda yıl boyunca ayda bir sanal ofis ziyaretleri düzenlenerek STÖ ve sivil inisiyatiflere dijital dönüşüm ve deneyim paylaşımı alanında danışmanlık yapılacak.

Başvuru Koşulları;

 • Türkiye’de faaliyet göstermesi,
 • Dijital alanda faaliyet göstermek için hazır veya istekli olması,
 • Hak temelli alanlarda faaliyetler yürütmesi (Öncelik verilecektir)
 • Hali hazırda aktif çalışma yürüten küçük-orta ölçekli sivil toplum örgütü olması, ,
 • En az 6 aydır faaliyet gösteriyor olması ve ilk genel kurul toplantısını yapmış olması
 • Sivil toplum örgütü adına başvuru yapan kişinin yönetim kurulu üyesi yada dernek yöneticisi olması,
Değerlendirme;
 • Küçük orta ölçekli sivil toplum örgütlerine ve sivil inisiyatif lere öncelik verilecektir,
 • Hak temelli alanda dezavantajlı gruplarla çalışma yapan örgütler programdan yararlanabilecektir.
 • Gelen başvurulara verilen cevaplar üzerinden faaliyet alanları, kurumsal kapasite, dijital dönüşüme istekliliği, bölgesel dağılım gibi koşullar dikkate alınıp değerlendirilecektir.
Başvuru formu için lütfen tıklayınız.
 
Programı hakkındaki sorularınız için Dijital Dönüşüm Kapasite Geliştirme Desteği Program Koordinatörü Muhittin Alp’e muhittinalp@agder.org.tr adresinden ya da 0850 302 10 07 / 0530 240 82 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.