TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ağınızı/Platformunuzu TACSO-STGM Sivil Ağlar Veritabanına Kaydedin!

Güncelleme Tarihi 08.10.2019

TACSO - STGM olarak, 2007 yılında hazırlanan STGM Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi’ni güncellemek, Türkiye’de faaliyet gösteren sivil ağlar kataloğunu oluşturmak ve online bir sivil ağlar veri tabanını hazırlamak için kolları sıvadık.

Siz de ağınızın/platformunuzun çalışmalarını güçlendirmek, görünürlüğünü arttırmak, daha fazla insana ve örgüte ulaşmak ve ortaklık girişimlerinin size ulaşmasını sağlamak için bu bağlantıyı kullanarak ağ/platformunuzu sistemimize kaydedebilirsiniz.

tacso-stgm logoAğ/ Platform Nedir: Sivil organizasyonların ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere bir araya gelerek oluşturdukları, çalışma biçimi, prensipleri ve temel kurumsal esasları olan resmi veya gayri resmi birlikteliklerdir.

Dernekler mevzuatı ise platformları, derneklerin kendi aralarında veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere girişim, hareket ve benzeri adlarla oluşturdukları tüzel kişiliği bulunmayan geçici nitelikteki birliktelikler olarak tanımlamaktadır.

STGM Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi, yedi tematik alanda: toplumsal cinsiyet, insan hakları, çocuk, çevre, gençlik, engelliler, kültür/kültürel haklar-sanat alanlarında faaliyet gösteren sivil ağları içerecek şekilde hazırladı. Rehberde ağlar uluslararası, Avrupa ve Türkiye olmak üzere üç ana başlık altında ele alındı ve amaçları ve çalışma şekilleri, yapı ve işleyişleri, fon kaynakları, üyelik koşulları ve iletişim bilgileri yer aldı.

TACSO Batı Balkanlar, Türkiye Bölgesel STÖ Ağları Raporu, Bölgesel STÖ ağlarının mevcut kapasitelerini, oluşum süreçlerini, hesap verebilirliklerini, toplumsal değerlere katkılarını ve sürdürülebilirlik ihtimallerini inceliyor.

Sorularınız için “Sivil Ağlar Veritabanı” konu başlığıyla hatice@stgm.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.