TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

adanahaber.com - 22.01.2008

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

STGM Adana Toplantısını Yaptı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin Adana'da yaptığı geniş katılımlı toplantıda önemli mesajlar verildi.

VİZYON TARTIŞMASI

STGM Adana YDM’de bir araya gelen platform üyesi sivil toplum kuruluşları temsilcileri STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut’un önderliğinde belirledikleri Platformda vizyonlarını “Katılımcı, karar vericiler üzerinde etkili, demokratik bir sivil toplum” olduğunu netleştirdi.
 
MİSYON ÇALIŞMASI

STGM tarafından Adana’da oluşturulan STK Platformunun “Stratejik Plan ve Misyon-Vizyon” çalışmasını yapmak üzere STK temsilcileri ile birlikte bir çalıştay gerçekleştirdi. STGM Adana Yerel Destek Merkezinin ev sahipliği yaptığı ilk çalıştaya platform üyesi sivil toplum kuruluşlarından 26 temsilci katıldı. 

Geçen Cumartesi gerçekleştirilen çalıştaya STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut kolaylaştırıcı olarak katılarak, STK temsilcilerine “Stratejik Planlama” ve “Misyon – Vizyon Kavramları Nedir” konularında detaylı bilgi verdi. Levent Korkut katılımcılardan oluşturulan çalışma gruplarının Platformun vizyonunu belirlemek için yaptıkları çalışmalara katkıda bulunarak yapılan çalışmaları yönetti. Vizyon çalışmasının ardından yapılacak misyon belirleme çalışmasıyla platformun stratejik planın ön çalışması olan swot analizi, karşılaştırmalı analiz ve faaliyetler belirlenecektir. Yapılacak olan ön çalışma platformun hedeflerini belirleyerek önümüzdeki dönem için platformun yol haritasını çıkaracaktır.  Platform üyesi sivil toplum kuruluşları misyon belirleme çalışması için 23-24 Şubat 2008 tarihlerinde tekrar STGM Adana YDM’de bir araya gelecekler.

http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=11899

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.