Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Adana Kadın STK'ları 8 Mart’ı kutladı

Güncelleme Tarihi 03.06.2010

Adana’da bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları hayli hareketli geçti. Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, KA-DER, Adana Kadın Kuruluşları Birliği, Kadın Girişimciler Derneği ve İş Kadınları Derneği'nin ayrı ayrı düzenledikleri kutlamalara kadın STK’larının yanı sıra halkın ilgisi de büyüktü.

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi - KADER iş birliği ile düzenlenen  etkinlikler Adana Valisi İlhan Atış ve Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak'ın yaptığı  açılışı takiben beş gün sürdü. Kutlamalarda; defile, panel, konferans, konser, tiyatro, fotoğraf sergisi, elişi sergileri gibi etkinlikler yapıldı. Bu etkinliklerin hazırlık aşamasında organizasyon komitesine  destek olan STGM Adana YDM Koordinatörü A. Leyla Sağlamtimur düzenlenen Panelde “Kadın ve Sivil Toplum”  konulu bir konuşma yaptı.

Adana Kadın Kuruluşları Birliği okul velilerine ve cezaevindeki kadınlara yönelik konferans gerçekleştirdi. Yemek ve konser ile zenginleştirilen kutlamalara üye STKların yoğun ilgi gösterdi.

Kadın Girişimciler Derneği  Ceyhan Meslek Yüksek Okulu’nda, İş Kadınları Derneği ise Seyhan Oteli’nde düzenlediği konferanslarla kutlamalara katıldı.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.