TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Adana Haber – 26.03.2012

Güncelleme Tarihi 16.05.2012

Sevgilerini kağıda döktüler

18-20 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Ekinfen Dershanesi’nce ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Nenemi, Dedemi Seviyorum, Çünkü…” konulu kompozisyon yarışması sonuçlandı.

Ekinfen Kurucusu Ferdane Bayıldıran, okudukları kompozisyonların çoğuna göre harçlık ve hediye kaynağı gibi görülen dede ve nenelerin karşılık beklenmeden sevilmesinin en doğru yaklaşım olacağını ifade etti.

Ekinfen’de gerçekleştirilen ödül töreninde Adana Tabip Odası İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi İsmet Umut’un yazdığı ve dedesini anlattığı “Benim Yaşlı Çınarım” isimli kompozisyon birinciliğe layık görüldü. Yarışmada ikinciliği  10. sınıf öğrencisi Çağatay Derendeli, üçüncülüğü 6. sınıf öğrencisi Zeynep Düldül aldı.

750 kompozisyonun değerlendirmeye alındığı yarışmada Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı Dr. Leyla Sağlamtemur, Ekinfen Türkçe Zümre Başkanı Mehmet Leçe, Ekinfen Kurucusu Ferdane Bayıldıran ile Yaşlılarla Dayanışma Derneği Başkanı Neşe Kayrın jüri üyeliği görevini üstlendi.

Yüreğir Kaymakamı Abdullah Dölek’in de katıldığı ödül töreninde 1’ínciye 300 TL, ikinciye 200 TL,üçüncüye ise 100 TL para ödülü verildi. Yarışmada mansiyon ödülüne layık görülen 30 öğrenciye basketbol topu ve seyahat çantası hediye edildi.

Ekinfen Kurucusu Ferdane Bayıldıran juri üyesi olarak kompozisyonları okurken ilginç bir  sonuçla karşılaştığını belirterek, “Çocuklarımızın dede ve nenelerini sevme nedeninin tabiri caizse biraz çıkar ilişkisi olduğunu gördük. Çocuklarımız kendilerine harçlık verdikleri, hediye aldıkları için dede ve nenelerini seviyor. En azından okuduğumuz kompozisyonların birçoğundan çıkan sonuç bu. Oysa yavrularımız karşılıksız sevmeyi öğrenmeli. Dede ve nenelerini karşılık beklemeden sevmeli. Sevgi zaten karşılık beklenmediğinde sevgidir.Yine de çok güzel kompozisyonlar okuduk. Yarışmada dereceye girenleri ve katılan her bir öğrencimizi kutluyorum” dedi.

http://www.adanahabergazetesi.com.tr/haber.php?id=22005

 

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.