TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Açık Açık Platformu ile Gerçekleştirdiğimiz Kaynak Geliştirme Seminerinin Kaydı Yayında

Güncelleme Tarihi 23.06.2020
Sivil toplum örgütlerinin kaynak geliştirme çalışmalarına destek olmak amacıyla düzenlediğimiz "STÖ’ler için Kaynak Geliştirme Seminerleri"nin ilkinde Açık Açık Platformu kurucu üyelerinden Itır Erhart ile söyleştik. 
 
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında düzenlediğimiz webinarda, şeffalık ve hesap verilebilirlik odağında çalışma yürüten Açık Açık Platformu'nu ve sivil toplum örgütlerinin platformdan kaynak geliştirme çalışmaları kapsamında nasıl yararlanabileceğini konuştuk.
 
Erhart, platformun yola çıkış hikayesinde ilk gözlemlerinin bireylerin sivil toplum örgütleriyle ve sivil toplum örgütlerinin de bireylerle pek konuşmadığı olduğunu aktarırken, yaptıkları saha çalışmasının kişilerin bağış pratiklerinin güvenle ilişkili olduğunu gösterdiğini söyledi. Bu nedenle Açık Açık'ı şeffaflığı ve hesap verilebilirliği merkeze alan bir yapı olarak kurguladıklarını aktaran Erhart, "Gönlün rahat,aklın rahat" sloganın da bu iki ilkeden hareketle geliştirildiğini anlattı. 
 
Söyleşiyi kaçıranlar webinarın kaydını aşağıdaki linkten izleyebilirler. 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.