TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

ABD Büyükelçiliği'nden Yeni Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

ABD Büyükelçiliği yeni hibe destek programını duyurdu. Hibe desteğine başvurmak isteyenler 30 Nisan Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 75 bin Amerikan Doları olabilir. 

Hibe programında desteklenecek başlıklar şöyle;

  • Ortak Güvenliğin Desteklenmesi

Bu kategorideki projelerin Suriye'de istikrarın gelişmesini, her türlü terörle mücadele çabasını ve  aşırılık yanlısı grupların mağlup edilmesi konusunda işbirliğini desteklemesi bekleniyor.

  • Ekonomik Refahın Güçlendirilmesi

Bu kategorideki projeler girişimcilik kavramını ve ilkelerini tanıtma, ağ oluşturma ve rehberlik fırsatlarını teşvik için eğitim ve küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) geliştirme planlaması sağlama, pazarlama ve sosyal yardım tekniklerini öğretme, araştırma ve geliştirme / inovasyon gibi başlıkları içerebilir. 

  • Demokratik Değerlerin Pekiştirilmesi/Medya 

Bu kategorideki projeler medya okuryazarlığı, araştırmacı gazetecilik, sosyal medya / internet yayıncılığı, araştırma ve olgu kontrolü, belgesel film yapımı, görsel veya diğer hikaye anlatımı gibi başlıkları içerebilir.

  • Demokratik Değerlerin Pekiştirilmesi/İfade Özgürlüğü ve Kamusal Söylem 

Bu kategorideki projeler yaratıcı ifade biçimlerini, kamuoyunun söylemini ve görüş özgürlüğünü desteklemek amacıyla kültürel ve sanat teşvik faaliyetlerini ve kültürel ve sosyal çeşitlilik, çoğulculuk, kültürel yaşam ve politikada eşitlik gibi başlıkları içerebilir.

  • Türk - Amerikan İlişkilerinin Güçlendirilmesi

Bu kategorideki projeler Amerikan çalışmaları, İngiliz dili öğretme / öğrenme, Türkiye gençliği arasında STEM eğitimi gibi başlıkları içerebilir.

Başvuru süreci ve detaylar için lütfen bakınız. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.