TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

ABD Büyükelçiliği'den Yeni Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

ABD Büyükelçiliği üç ana kategori altında hibe çağrısına çıktı. Türk Amerikan Değerlerini Güçlendirme, ekonomik refahın güçlendirilmesi ve ortak güvenliğe destek alt kategorilerinde verilecek olan hibenin minimum tutarı 10 bin dolar olurken, hibe başına talep edilen tutar ise toplamda 140 bin doları geçemeyecek.

 Kâr amacı gütmeyen örgütler ve aktivistlerin başvuru yapabildiği hibeye; kâr amacıyla çalışan şirketler, belediyeler, kamu kurumları başvuruda bulunamıyor.

Türk Amerikan Değerlerini Güçlendirme başlığında verilecek olan hibede, İngilizce öğretme / öğrenme, müzik, sanat, spor ve eğitim dahil olmak üzere ABD kültürünü karşılıklı anlayışı geliştiren ve teşvik eden ve Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmalarını teşvik eden projeler desteklenecek. Yine bu hibe başlığında insan hakları, kadın ve gençlerin güçlendirilmesi, LGBT hakları, özgürlük ve demokrasiyi teşvik eden projeler de hibe kapsamında değerlendirilebilecek.

Ekonomik Refahı Güçlendirme başlığında verilecek olan hibede, ticaret ve yatırımı teşvik eden ve girişimciliği ve yeniliği destekleyen projeler yer alacak. Yine Türk gençleri arasında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimini destekleyen projeler de bu hibe kapsamında değerlendirilecek.

Ortak Güvenliğe Destek başlığında ise IŞİD / DAEŞ ve diğer aşırılık yanlısı gruplarla mücadelede işbirliğini destekleyen ve ilerleten projeler; Suriye'de istikrarı destekleyen projele değerlendirilecek. Yine ABD ve Türkiye arasında NATO ve diğer çok taraflı güvenlik örgütlerinde işbirliğini destekleyen ve ilerleten projeler de bu başlıkta yer alıyor.

Hibe ile ilgili sorularınız için GrantsTurkey@state.gov adresine 13 Haziran 2018 tarihine kadar e-posta atabilirsiniz.

Detaylar için bakınız.

Son Başvuru: 2 Temmuz 2018.

 

 

 

 

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.